Objavljamo zmagovalce natečaja Grinijevo časnikovanje

Na svetovni dan voda, ki ga vsako leto obeležujemo 22. marca, objavljamo zmagovalce natečaja Grinijevo časnikovanje.

Strokovna žirija je imela spet zelo težko delo, saj med več kot 350 prispelimi izdelki ni bilo prav nobenega slabega, zato se je zelo težko odločila, katere izdelke izbrati za objavo v Grinijevem časniku. Pri točkovanju je žirija upoštevala kreativnost in vsebino, pri določanju zmagovalne šole pa tudi število prejetih izdelkov. Pri izbiri naslovnice je imela glavno besedo žirija (80 % so šteli glasovi žirije, 20 % pa število všečkov). Tako bodo v Grinijevem časniku objavljeni izdelki naslednjih avtorjev:

KAJ NE SPADA V ODTOKE

  • Gaja Damjanovič, 3. c, OŠ Mengeš
  • Jernej Jagodic, 3. c, OŠ Mengeš
  • Mark Kosec, 3. c, OŠ Mengeš

MISELNE NALOGE

  • Kali Anžin, 2. a, OŠ Mengeš
  • Lana Mehle, 3. d, OŠ Rodica
  • Liza Kerep, 3. d, OŠ Rodica
  • Mark Ferlič, 3. d, OŠ Rodica
  • Patrik Anžin, 3. č, OŠ Mengeš
  • Patrik in Kali Anžin, OŠ Mengeš
  • Tomaž Velikonja in Jaka Kos, 2.b, OŠ Venclja Perka

ČLOVEK IN VODA

  • 3.b, OŠ Mengeš (Brez vode ni življenja)
  • Asja Gliha, Janja Ves in Selma Baltič, 3. č, OŠ Mengeš
  • Brin Gale, 3. c, OŠ Mengeš
  • Hana K. Osolnik, 3. r, OŠ Dob
  • Mirjam Juvan, 3. d, PŠ Blagovica
  • Tibor Drčar Ovca, 2.a, OŠ Janka Kersnika Brdo
  • Brina Tomić, 2. c, PŠ Krašnja 
  • Eva Kladnik, Maša Sivec, Katarina Škrlep, Nika Ficko, 3. a, OŠ Mengeš
  • Rubi Berlec, 3. c, OŠ Mengeš
  • Tiana Prosenc, 3. b, OŠ Jurija Vege Moravče
  • Ava Stevanovič, 3. a, OŠ Domžale
  • Ema Slekovec, 3. k, PŠ Krtina
  • Nikolina Simič, 3. a, OŠ Domžale
  • Neja Olup, 3. a, OŠ Domžale
  • Viktorija Jovanov, 2. b, OŠ Domžale
  • Zala Sekač, 3. c, OŠ Mengeš

RECEPTI ZA NAPITEK Z VODO

  • Lara Lipovac, 2. b, OŠ Venclja Perka
  • Lili Cirman, 3. b, OŠ Dragomelj

VODNI KROG

  • 2. a, OŠ Domžale 
  • 3. b, OŠ Mengeš (Kroženje vode na Planetu)
  • Edolina, 3. č, OŠ Mengeš
  • Mia Pogačar, 2. b, OŠ Janka Kersnika Brdo
  • Ustvarjalni krožek, POŠ Vrhpolje

NAJ NASLOVNICA

  • Nej Topalović, Jon Tristan Usnik, Tinkara Čerin, 2. a, OŠ Mengeš

OSTALE NASLOVNICE, IZBRANE ZA OBJAVO

  • Anis Mehinović, Avguštin Hribar, Neža Blejec Kociper, 2. a, OŠ Mengeš
  • Anže Železnik, Lara Koncilija, Rahela Medved, 2. a, OŠ Mengeš
  • Bor Levstek, 2. a, OŠ Dragomelj
  • Brina Kramberger, 2. b, OŠ Dragomelj
  • Julija Božnik, 2. a, OŠ Venclja Perka
  • Kaja Pergar, 3. a, OŠ Jurija Vege Moravče
  • Kali Anžin, Teodora Mihajloska, Mila Vrhovnik, 2. a, OŠ Mengeš
  • Lan Železnik Kovačič, 3. b, OŠ Jurija Vege Moravče
  • Lars, 2. č, OŠ Mengeš
  • Patrik Anžin, 3. č, OŠ Mengeš
  • Peter Hribar, 3. a, OŠ Dragomelj
  • Pika Pustotnik, 3. a, OŠ Jurija Vege Moravče
  • Taja, 2. c, OŠ Mengeš
  • Brina Kramberger, 2. b, OŠ Dragomelj

NAJBOLJ GRINASTIČNA ŠOLA 2020 pa je ponovno postala OŠ MENGEŠ!

Čestitamo!!!

Upamo, da bomo časopise in nagrade med vas lahko razdelili čim prej!

Avtorjem vseh prispevkov, tudi neobjavljenim, se zahvaljujemo za trud in sodelovanje. S skupnimi močmi bomo ohranili vodo čisto in pitno!